Музеят притежава богата археологическа експозиция състояща се от уникални експонати свързани с праисторията на региона, както и с античната и средновековната история на Анхиало. Нумизматичното богатство на експозицията се състои от монети на Анхиало от римската епоха, на градовете Месамбрия, Деултум, Марцианопол. Показани са също така и средновековни византийски, български, османски и западноевропейски монетни находки.
Периодът на османско господство, обхващащ XV – XIXв., е представен от епиграфски паметници, османски монети и други ценни експонати от тази епоха. Изложба, посветена на Възраждането проследява историческото развитие на града от ΧVIII в. до Освобождението (1878 г.). През Възрожденската епоха Анхиало преживява културен разцвет.
Експозицията разкрива богата информация за етническата палитра на населението на Анхиало, съчетаваща в себе си културните особености на гърци, българи и османски турци.
Измежду представените експонати могат да се видят: Eвангелие от втората половина на ΧΙΧ век печатано във Венеция на висококачествена хартия; църковен служебник от 1866 г.; сребърни кръстове; ценни образци на иконографското изкуство от XVIII – ΧΙΧ век. На някои от иконите се виждат ясни следи от надживописване т.е. върху тях се открива повече от един живописен слой.